Aile birliğinizin dağıldığı ve temelinden sarsılmış olduğu iddiası ile eşinize karşı boşanma davası açmaya karar vermiş iseniz açacak olduğunuz davanızda somut olaylara dayanmanız ve dayandığınız bu olayları da ispat etmeniz gerekmektedir. İddialarınızın ispatında kanunların izin verdiği her tür delilden yararlanma hakkına sahipsiniz. Dava dilekçeniz olayları anlatımda tutarlı olmalıdır. Bunun yanı sıra yaşanan olayları anlatmak kadar önemli olan yaşanan olayların ispat edilmesi ve hakimin ikna edilmesidir.

BOŞANMA DAVASI NEREDE AÇILIR

Boşanma davaları yaşadığınız yerde ve ya eşinizin yaşadığı yerde veya son altı ay birlikte yaşadığınız yerde bulunan Aile Mahkemelerinde açılmalıdır.

BOŞANMA DAVALARINDA NELER ANLATILMALIDIR

  Boşanma davalarında aile birliğini dağıtan, eşleri boşanma aşamasına getiren tüm olayların anlatılması gerekmektedir.

BOŞANMA DAVALARINDA İDDİALAR NASIL İSPAT EDİLİR

  Boşanma davalarında aile birliğini temelden sarsan tüm olaylar anlatılmalıdır. Bu olaylar tanık dahil kanunun izin verdiği her tür delil ile ispat edilebilir.

BOŞANMA DAVALARINDA AVUKAT GEREKELİ MİDİR?

Boşanma davalarında mutlaka uzman bir boşanma avukatından yardım alınmalıdır. Zira dava açılır iken ve devam ederken uyulması gereken usul kurallarına uyulmaması, iddiaların ispatında eksil kalınması geri dönülmesi mümkün olmayan hatalı sonuçların çıkmasına sebebiyet verebilir. Bu nedenler ile uzman boşanma avukatından yardım alınması gerekmektedir.

BOŞANMA DAVALARINDA AVUKATLIK ÜCRETİ NE KADARDIR?

Boşanma davalarında sizi temsil etmesini istediğiniz avukatınız ile bir ücret sözleşmesi yapmanız gerekecek olup boşanma davalarında avukatlık ücreti de bu sözleşmede taraflarca belirlenecektir.

BOŞANMA DAVASI MASRAFLARI NE KADARDIR?

  Boşanma davası açılır iken her davada olduğu gibi Adalet bakanlığınca her sene belirlenen tarifeye göre belirlenen harç ve gider avansının ödenmesi gerekecektir.