Boşanma davası açarken dikkat etmeniz gereken önemli hususlar vardır. Boşanma davanızın nasıl açılması gerektiği konusu davanızın seyrini değiştirebilir.

“BOŞANMA DAVANIZI HANGİ SEBEPLERE DAYANDIRACAĞINIZ ÖNEMLİ”

Boşanma davası açmadan önce öncelikle davamızı hangi sebeplere dayandıracağımız belirlememiz gerekmektedir. Boşanma davasında aile birliğini boşanma aşamasına getiren yani aile birliğinin bozulmasına sebep olan olayların anlatılması ve bu olaylara sebep olanın karşı taraf olduğunun ispat edilmesi gerekmektedir.

“KUSURSUZ OLDUĞUNUZU İSPAT ETMENİZ GEREKİR”

Boşanma davasında aile birliğinin bozulmasına sebep olan olaylarda kusursuz olduğunuzu ispat etmemiz gerekecektir. Dava açar iken dava dilekçemizde olayları nasıl anlattığımız önemlidir. Ama daha da  önemlisi anlatmış olduğumuz bu olaylarda ki kusurlu tarafın kim olduğunu ispat araçlarını kullanarak ispat edebilmemiz ve bu konuda hakimi ikna edebilmemizdir. Kusur durumunun ispatı tazminat, nafaka ve velayet isteklerinde de çok önemlidir. Boşanma davasının nasıl açılacağı konusunun ayrıntıları için bir boşanma avukatına danışılmasını tavsiye ederiz.